Úvodní stránka‎ > ‎Fotogalerie‎ > ‎

POMOHLI JSME VYTVOŘIT REKORD

POMOHLI JSME VYTVOŘIT REKORD

Naše škola se připojila k výzvě Městské části Praha 4 se snahou vytvořit nový národní rekord ve sběru starých baterií. Do sběru se zapojila většina žáků naší školy. A tak i naší zásluhou mohla Městská část Praha 4 na svých stránkách uveřejnit tuto informaci:

"Městské části Praha 4 se ve čtvrtek 23. května 2013 podařilo získat národní rekord ve sběru baterií. Vysbíráno bylo úctyhodné množství baterií, a to přesně 3727,17 kg."

Převažování odevzdaných baterií proběhlo v Centrálním parku a bylo doplně no doprovodným programem zaměřeným na ekologii a ochranu přírody. Jednotlivé stánky si prošli naši nejstarší, žáci 9. tříd, a nejmladší, žáci I.A. Ti si program velmi užili. Za správné odpovědi o třídění a recyklaci získávali drobné odměny. Zahráli si několik her, soustředěně poslouchali vyprávění o zvířatech v našich lesích. Pohladili si kožešiny, prohlédli lebky a vyzkoušeli, jak je těžké nosit na hlavě paroží. V závěru programu jsme si prohlédli výra velkého a sýce rousného, zkusili pomocí dalekohledů prozkoumat okolní stromy. Nechybělo ani rybaření, ale nakonec největší údiv vyvolal přistavený kontejner, do kterého se sypaly a sypaly z krabic a nádob baterie.

Sběru se zúčastnilo mimo jiné organizace 16 základních škol a naše ZŠ Plamínkové se s 97,6 kg odevzdaných baterií umístila na 6. místě.

Děkujeme všem, kteří se na sběru baterií podíleli. Mgr. Vl. Beránková

https://goo.gl/photos/b7UzBz1KqenLFQgE6
(pro zobrazení alba klikněte na fotografii)